Форма входу

Категорії розділу

Про Байк [1]
Авто [1]
Музика [8]
Субкультури [9]
Мистецтво [3]
Цікавинка [5]
:)
Музичні гурти [2]
Уроки [2]

Хмарка тегів

Зображення з фотоальбому

Цікава стаття

Останні оновлення

Форум
 • Магазин детской одежды (0)
 • Заробіток на Форексі (18)

 • Записи з щоденника
 • Бетмен (1)
 • капєц (6)

 • Коментарі з фотоальбому
 • 061
 • Під Камінь
 • Найбільше переглядів

  Наше опитування

  До інтересів якої субкультури ви схильні?
  Всього голосів: 255

  Реклама

  Оптична ілюзія

  Музичний альбом цього дня

  Найактивніші користувачі


 • Сьогодні тут були:

  Друзі сайту

  Підтримайте наш сайт клікнувши на цю кнопку Internet Map
  Закарпатські новини
  Світ українського! Українське кіно, музика, кліпи та програми.

  Статистика


  Онлайн всього: 1
  Гостів: 1
  Користувачів: 0
  Субота, 28.03.2020, 13:26
  Вітаю Вас Гість
  Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

  Street Fury !

  Каталог статей

  Головна » Статті » Цікавинка

  Албанська мова (російська)
  null
  «Алба́нська» або «олбанська» чи «падонська» мова — іронічний термін російськомовної мережевої субкультури для позначення специфічного мережевого жаргону, що сформувався у 2000-ні роки на базі жаргону так званих «падонків». Популярна репліка рос. «Учи албанский!» (Вчи албанську!) часто вживається у ширшому значенні, вказуючи на необізнаність співрозмовника у предметі дискусії.

  Історія

  Спочатку такий жаргон вживався лише у вузькому колі «падонків», які групувалися навколо сайтів fuck.ru і Udaff.com. Для стилю «падонків» характерні провокація, епатаж, постійне вживання у текстах нецензурної лексики, навмисне спотворення орфографії (див. «Манифезд антиграматнасти»[1]). Згодом елементи жаргону та стилю поведінки «падонків» стали широко використовуватися і на інших російськомовних інтернет-форумах, блоґах, чатах тощо.

  Походження терміну «албанська мова» пов'язане з флешмобом, влаштованим у Живому журналі у жовтні 2004 р., коли англомовний користувач scottishtiger залишив провокаційні коментарі до російськомовного допису у журналі користувача onepamop[2]. scottishtiger запропонував писати англійською, оскільки він не розуміє цього тексту, «а ви усі двомовні і можете писати англійською», і взагалі усі іноземці мають обслуговувати американців. Серед інших відповідей були й такі, що цей текст начебто написаний албанською мовою, і тому scottishtiger має вивчити албанську. Після цього onepamop організував флешмоб під назвою «Уроки „албанского русского“»[3], під час якого журнал scottishtiger-а було закидано коментарями з вимогою «вчити албанську».

  Згодом, «албанською» мовою стали називати саме специфічний мережевий жаргон з «альтернативною» орфографією (аффтар, кросавчег, фтоппку, йад) та стереотипними репліками, який на той час став уже досить популярним у російськомовних блоґах Живого журналу.

  Використання та тлумачення

  Вживання специфічного жаргону та демонстративне заперечення офіційних норм правопису підкреслює особливий неформальний характер віртуального мережевого спілкування, норми та звичаї якого є значно більш вільними та ексцентричними порівняно з листуванням чи спілкуванням у реальному житті, а також позначає дистанцію між реальною та віртуальною особистістю автора. Водночас, модифіковане написання нецензурних слів та виразів може певною мірою пом'якшувати шоковий ефект від використання табуйованої лексики та епатажного стилю поведінки[4]. Стереотипні репліки та словосполучення можуть розглядатися також як інтернет-меми[5]

  Стереотипні запитання-"меми" часто надсилають державним діячам та іншим відомим персонам, які влаштовують інтернет-конференції. Наприклад, тисячі користувачів бажали задати Володимиру Путіну та Нурсултану Назарбаєву запитання про «пробудження Ктулху», використання в Росії «величезних людиноподібних роботів»[6] і «патч для KDE під FreeBSD»[7].

  Першому віце-прем'єру уряду Росії Дмитру Медведєву під час інтернет-конференції на початку 2007 р. надійшло запитання від «лорда Медвєда з Бабруйська» про необхідність вивчення в школі «олбанської мови». У відповідь Медведєв заявив, що «альтернативна російська мова», яка сформувалася у мережі, має право на існування і контролювати це явище неможливо[8].

  «Албанський» стиль спілкування пародіюється у книгах сучасних російських письменників, зокрема у творах Віктора Пєлєвіна «Шлем ужаса» (2005), де філософські ідеї формулюються у вигляді «Фсе сделано изтово кто смотрет. Потому что издругово это сделать нельзя», та «Empire V» (2006), герой якого пише вірша «по-албанськи» у стилі Тютчева:

  …Ты щаслеф. Ветир мньот валосья,
  Литит салома тибе ф морду.
  Но биригис. Твой след ф навози
  Уж уведал Начальнег Морга.

  зауважуючи при цьому, що «албанська була ще зовсім молодою, але вже мертвою мовою».

  Українські аналоги

  Для стереотипних «падонківських» реплік були запропоновані українські відповідники[9]; різні варіанти «українсько-албанського» або «українсько-падонкавського» лексикону хоч і широко цитувалися в Інтернеті, але сприймалися переважно лише як зразки українського гумору.

  Через відмінності між російськими та українськими нормами вимови, слова, спотворені на «падонківський» манер, виглядають в українському тексті схожими на русизми чи елементи суржику. У багатьох україномовних блоґах і форумах вживаються різноманітні форми суржику, що містять значну кількість русизмів, а також російськомовні вставки, записані українськими літерами, нецензурна лексика і інші елементи ігор з мовою та орфографією. У таких випадках, окрім можливого впливу російського мережевого жаргону, варто враховувати і традицію стилізаційного використання суржика в українській літературі (наприклад, у популярних п'єсах Леся Подерв'янського, де часто вживається суржик і ненормативна лексика, чи оповіданнях Богдана Жолдака із серії «Прощавай, суржику!»[10]). Відомий «журнал Братана»[11], записи з якого вийшли окремою книгою під назвою «Пісьма братана»[12], хоч і написаний українськими літерами, але складається з практично повністю російськомовних текстів у примітивістському стилі, дещо схожому на «падонківський»: «Я тока вот щяс врубілся, шо література ета нє толька Бунін, Лєнін і Єсенін, ета їщьо і чіста нармальний пацан может раздупліцца і напісать»[13].  Джерело: http://uk.wikipedia.org/
  Категорія: Цікавинка | Додав: Borya (29.10.2009)
  Переглядів: 1674 | Теги: албанский, язик | Рейтинг: 0.0/0 |
  Всього коментарів: 0
  Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
  [ Реєстрація | Вхід ]